HABERLER & DUYURULAR

Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme Programı Sertifika Töreni

Konya'da ilki yapılan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) ve Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde ile ilimiz turizmine hizmet veren otel personelinin eğitim seviyelerini yükseltmek için 03-11 Eylül 2018 tarihleri arasında 5 ayrı branşta toplamda 156 kişinin katıldığı eğitim programı gerçekleştirilmişti. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme” protokolü ödül töreni Dedeman Otel’de gerçekleştirildi. Konya’da gerçekleştirilen programa ATİD (Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği) Başkanı Birol Akman, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, Kültür ve Turizm Bakanlığı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Kerem Dursun Tezcan, Vali Yardımcısı Fazıl Akgün, otel işletmecileri ve çalışanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını ATİD (Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği) Başkanı Birol Akman yapmış ve Anadolu’yu dünya turizminde marka yapmayı hedeflediklerini ifade etmiş ve çeşitli projelere imza attıklarını belirtmiştir. Birol Akman, “Üye otellerimizin, çalışanlarının kendilerini geliştirmesini oldukça önemsiyoruz. Anadolu otellerinin kalite standartlarının artırılması için sadece güzel dünyalar yetmez. Turizm çalışanlarının da çağa ayak uydurarak kendilerini geliştirmesi sektöre büyük katkı sağlayacak. Bunun için de eğitimleri Anadolu’nun birçok yerinde de yapacağız. Bu bağlamda gerçekleştirilen eğitimleri Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve bizler çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar ise programın kültürel gelişim ve dünya standartlarına erişim noktasında oldukça faydalı olduğunu söyleyerek, “Turizmi ilgilendiren alanlarda da bakanlığımızın çok ciddi çalışmalarının bulunduğunu her daim paylaşırız. Çok mutluyuz çünkü artık Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sektörden gelen bir bakanı var. Bugüne kadar geride bıraktığımız veya gözümüzden kaçan hususların bakanlığımız sayesinde daha iyi bir şekle getirileceğine inancımız sonsuzdur. Programda katkısı bulunan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Kerem Tezcan da birçok yararlı eğitim faaliyetlerine öncülük ettiklerini bildirerek Anadolu’nun en ücra köşesinden uluslararası düzeydeki oteller zincirine ulaşarak eğitim faaliyetlerine devam ettiklerini bildirdi. Kerem Tezcan, “Eğiticilerimizin büyük özverisi ile başarılı faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Yaptığımız faaliyetler eğitimle sınırlı değil. Sadece turizmde değil bütün sektörlerde nicelik kazanarak güzel yerlere geldik. Turist sayımız artış gösterdi ev bu noktada turizmcilere düşen büyük görevler var. Bir zorunluluk beklemeden çalışanlımızı belgelendirerek önemli gelişmelere öncülük ediyoruz” dedi. konuşmaların ardından “Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme” kursuna katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.

 

 

Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme Programı Sertifika Töreni