HABERLER & DUYURULAR

Mevlâna Müzesinde Konser İcrası

Bakanlığımız Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün müzelerimizin ziyaretçi sayılarını artırmak ve sanat kurumlarımızın bilinirliğini sağlamak amacını gerçekleştirmek üzere Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu tarafından müşterek hazırlanan “Huzurda Meşk” Musıkî programı icra edilmeye başlanmıştır.

Ülkemizin en çok ziyaret edilen ikinci müzesi konumunda bulunan Konya Mevlâna Müzesi’nin ziyaretçileri ve sanatseverlere yönelik olarak her Cuma günü saat 16:00’da canlı Türk Tasavvuf Müziği Konseri verilmeye başlanmıştır.

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenecek konserler, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu sanatçıları tarafından icra edilecektir. Bu konserler ile Mevlâna Müzesi sadece ziyaret edilen bir mekân olarak değil hayatın içinde dinamizmini sürdüren bir sanat merkezi olacaktır. Bu konserler ile yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz Türk Tasavvuf Müziği nağmeleri eşliğinde ziyaretlerini sürdürecek, güzel bir atmosferde yapacakları bu ziyaret hatıralarında önemli bir yer tutacak ve yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin Türk Tasavvuf Müziği’ne ilgisi artırılmış olacaktır.

İlk konserimiz 07 Şubat 2020 Cuma saat 16:00’da gerçekleştirilmiş olup bütün sanatseverleri konserlerimize bekleriz.