HABERLER & DUYURULAR

Senaryo Yarışmasının İptali Hakkında Duyuru.

 

04-07 Haziran 2020 tarihlerinde Konya’da 3. SUFİSİN (Sufi Sinema Günleri) kapsamında 2019 yılında duyurusuna çıktığımız 2. Tasavvuf ve Sinema bağlamlı, Senaryo Eserlerinin Desteklenmesi amaçlı Senaryo Yarışması için gönderilen eserler İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze ulaşmıştır.

Ancak 2020 yılı başından itibaren tüm dünyada ve 2020 Mart ayından itibaren ülkemizde Cumhurbaşkanlığı makamınca alınan pandemi tedbirleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığımıza bağlı bütün birimlerin çalışmaları ve etkinlikleri ertelenmiştir. İlgi yazıda gösterilen tedbirler kapsamında; bu yıl yapılması planlanan 3. SUFİSİN Etkinlikleri de Konya Valilik makamı onayı ile iptal edilmiştir.

Senaryo Yarışması’na katılım hakkı ve eserin değerlendirilmesi hususu ile telif açısından korunması ile ilgili genel hükümlere bağlı kalmak şartıyla; Senaryo Yarışması’nın değerlendirilmesi ve 3. Sufisin Etkinliği 2021 yılına ertelenmiştir.

Elde olmayan mücbir sebeplerle aldığımız bu karar dolayısıyla anlayış göstereceğini ümit eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

 

 

Senaryo yarışmasının iptali hakkında duyuru.