HABERLER & DUYURULAR

Sufisinema'dan Uzun Metraj Sinema Filmi Senaryosu Ve Kısa Film Yarışması

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 2022 Mayıs ayında yapılacak 3. Sufisinema Günleri kapsamında tasavvuf filmlerine ilgi duyan herkese açık 30.000 Türk Lirası ödüllü senaryo yarışması ile senaristler ödüllendirilecek. Önceki yıllarda yüzlerce senaryonun başvurduğu Sufisinema Senaryo yarışması yine bu yıl senarist adaylarını ve senaryolarını bekliyor.

Tasavvuf dünyasının her yönüyle konu edildiği etkinlik, filmin temel taşı olan fikri-senaryoyu destekleyerek Sufisinema Günleri Etkinliği,  tasavvuf ve sinema arasındaki ilgiyi işleyecek yeni film önerileri üzerine metinsel çalışmaları artırmak düşüncesinde.

Sufisinema Ulusal Uzun Metraj Sinema Film Senaryo Yarışması’na başvurular 17 Ocak 2022 ile 18 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Son başvuru gününün mesai bitimine kadar gönderilen senaryolar değerlendirmeye alınacak.

3.yılında alanında tek ve en büyük etkinlik olan Sufisinema Günleri, bu yıl yeni bir yarışmayla sinema ve tasavvuf ilişkisine dikkat çekecek.  Sufisinema Kısa Film Yarışması, Hazret-i Mevlâna’nın “Aynada gördüğüm suret senindir, aynanın değil” sözü ile yeni bir sinema yapma önerisi getirecek. Kısa Film Yarışması’na katılacaklar, Hazret-i Mevlâna’nın sözünü kısa filme dönüştürecek.

Sufisinema tarafından düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması'na başvurular 17 Ocak 2022 ile 25 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Son başvuru gününün mesai bitimine kadar başvuruda bulunacak yapımlar değerlendirilecek.

Ulusal Uzun Metraj Sinema Film Senaryo ve Ulusal Kısa Film Yarışmasına yapılacak başvurular, sinema alanında usta isimler tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak. Uzun Metraj Senaryo Yarışması ile Kısa Film Yarışması’nda kazananlara, ödülleri 29 Mayıs 2022 tarihinde 3. Sufisinema Günleri kapsamında düzenlenecek törenle verilecek.

İlgi duyan herkesin başvurusuna açık olan her iki yarışma hakkında www.sufisinema.gov.tr sitesinden detaylı bilgi alınabilir. Yarışma başvuruları ise [email protected] adresine yapılacaktır.

Ulusal Uzun Metraj Sinema Film Senaryo Yarışma Prensipleri için lütfen tıklayınız. 

Ulusal Kısa Film Yarışma Prensipleri için lütfen tıklayınız.

 

 

3. Sufisinema Günleri Sufisinema Ulusal Uzun Metraj Sinema Film Senaryo Yarışması Ulusal Kısa Film Yarışması