HABERLER & DUYURULAR

Konya Turizminde Eğitim Haftası

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma-Eğitim Genel Müdürlüğü ve İl Turizm Müdürlüğümüz işbirliği ile şehrin Turizm kalite standartlarını yükseltmek için bir seri eğitim programı gerçekleştirilmektedir.

Son yıllarda şehrimizde önemli gelişme kaydeden kongre, sempozyum, fuarlar ve yerli yabancı turist hareketliliği ile Konya’nın bu anlamda da cazibesi artarak devam etmektedir. Şehrimizi ziyaret eden kişi sayısının artması hepimizi sevindirdiği gibi üzerimize ilâve sorumluluklar da yüklemektedir.

Konya ve ülke turizmine hizmet eden eski ve yeni otellerin personelinin eğitim seviyelerini yükseltmek için 03-11 Eylül 2018 tarihleri arasında 5 ayrı branşta, toplamda 156 kişinin katıldığı eğitimler üç farklı otelimizde gerçekleştirilmiştir.

Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Profesyonel Turizm Eğitimcileri tarafından Kat Hizmetleri, Ön Büro, Mutfak, Yiyecek ve İçecek servisi branşlarında mesleki işbaşı eğitim kursları verilmektedir. Otel Yöneticileri ise “Eğitici Olarak Yetiştirme” kursuna katılarak eğitimci yönlerini geliştirme imkânı bulmaktadırlar. Katılımcılar altışar gün süren eğitimlerin sonunda yapılacak sınav ile katılım belgelerini almaya hak kazanacaklardır.

Önümüzdeki günlerde eğitime katılan kursiyerlere katılım belgeleri törenle dağıtılacak olup ileriki tarihlerde katılamayanlar için yeni eğitimler organize edilecektir. Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma-Eğitim Genel Müdürlüğü’ne,  Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği’ne, katılımcılar ve programlarda ev sahipliği yapan otellerin yetkililerine teşekkür ediyor, eğitimlerin ilimiz ve ülkemiz turizmine katkı sağlayacağına inanıyoruz. 11.09.2018

 

 

 

 

 

Konya Turizminde Eğitim Haftası